Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pisanie na kolorowo bez znaku {END} [&]


herro1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

R

 

E

 

K

 

L

 

A

 

M

 

A

 

A więc tak może istnieje jakiś inny sposób ale jak znam tylko taki raczej prosty bo w pluginie essentials którego ma 93 % serwerów BUKKIT.

 

Essentials -> config.yml -> EsentialsChat

 

Oto mój essentialschat:

 

############################################################
# +------------------------------------------------------+ #
# | EssentialsChat | #
# +------------------------------------------------------+ #
############################################################

chat:

# If EssentialsChat is installed, this will define how far a player's voice travels, in blocks. Set to 0 to make all chat global.
# Note that users with the "essentials.chat.spy" permission will hear everything, regardless of this setting.
# Users with essentials.chat.shout can override this by prefixing text with an exclamation mark (!)
# Users with essentials.chat.question can override this by prefixing text with a question mark (?)
# You can add command costs for shout/question by adding chat-shout and chat-question to the command costs section."
radius: 0

# Chat formatting can be done in two ways, you can either define a standard format for all chat
# Or you can give a group specific chat format, to give some extra variation.
# If set to the default chat format which "should" be compatible with ichat.
# For more information of chat formatting, check out the wiki: {NIE UDOSTĘPNIAM LINKÓW BO BYM DOSTAŁ punkty ;-)}

#format: '<{DISPLAYNAME}> {MESSAGE}'
format: '{DISPLAYNAME}:&7 {MESSAGE}.'

 

group-formats:

# Default: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

 

 

 

 

 

Zaczynamy

 

Krok 1

Mamy linijkę

group-formats:
# Default: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

Krok 2

Kopiujemy linijkę

# Default: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

Krok 3

Kasujemy wszystko przed Default: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}' czyli tak to powinno wyglądać

 

Default: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

 

Krok 4

Dajemy 3 spacje od Default: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}' czyli tak

 

   Default: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

 

Krok 5

Zamieniamy Default na tą range w której chcemy zmieńić kolor czyli np VIP.

 

   VIP: '{DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

 

Krok 6 Konfigurujemy według własnych zachcianek czyli np ja dam czerwony pogrubiony VIP'owi

 

   VIP: '{DISPLAYNAME}&7:&4&l {MESSAGE}'

 

Tak to wygląda: {DISPLAYNAME} - NICK &7 kolor : (Dwukropek) &4 - Czerwony &l - pogrubienie {MESSAGE} - Wiadomość

 

Ja jeszcze dodam sobie admina moda i może właściciela czyli:

  group-formats:
   Wlasciciel: '{DISPLAYNAME}&7:&4&o {MESSAGE}'
   Admin: '{DISPLAYNAME}&7:&b {MESSAGE}'
   Mod: '{DISPLAYNAME}&7:&6 {MESSAGE}'

To na tyle jak pomogłem to daj LIKE :). Coś nie działa udzielić pomocy? PW lub komentarz :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@1361622928-U485574.pngref

 

 

Fajny tut, ale dodałbym jakieś kolorki bo monotonnie to sie czyta :/

Ok, dodałem kolorki ;)

 

Był jakiś tam mod na kolorowe pisanie i nie trzeba było mieć bukkita. Poradnik powinien się nazywać "Poradnik do essentials chat", a nie "Pisanie na kolorowo bez znaki {end}[&]

Tak ale musisz pisać &6 {WIADOMOŚĆ} a mi o to chodzi, że można pisać bez znaczka & {END} nie zrozumiałeś mnie do końca lub ja cię nie rozumiem ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

a jak już gdzieś zgubiłeś {group} to można też jeżeli jest pex to jako prefix dla grupy ustawić

czyli ?

czyli ,że zamiast {group} możemy w /pex group (grupa) set prefix (np) [&6Gracz&f]

i osobno dla innych i to będzie to samo .

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

ref


a jak już gdzieś zgubiłeś {group} to można też jeżeli jest pex to jako prefix dla grupy ustawić

czyli ?

czyli ,że zamiast {group} możemy w /pex group (grupa) set prefix (np) [&6Gracz&f]

i osobno dla innych i to będzie to samo .

Zgadza się, że można dodać po [Gracz](kolorek) ale ja opisałem swój sposub :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...